Staż na Lazurowym Wybrzeżu dobiega końca.

Powoli dobiega końca dwutygodniowy pobyt na stażu w Nicei młodzieży z klas 3dg i 3ag.

20 uczniów klas o profilu technik hotelarstwa i technik ekonomista odbywa praktykę zawodową w niezwykle urokliwym miejscu. Młodzież pracuje w hotelach i przedsiębiorstwach gdzie zdobywa doświadczenie zawodowe w międzynarodowych zespołach. Uczniowie zakwaterowani są u rodzin co jeszcze bardziej wpływa na doskonalenie języka francuskiego i angielskiego oraz poznawanie kultury i obyczajów mieszkańców południowej Francji.

W czasie wolnym wszyscy poznają uroki Nicei, która uważana jest za stolicę Lazurowego Wybrzeża. Odbyły się również dwie wycieczki do księstwa Monako i do średniowiecznej miejscowości Èze położonej na malowniczym wzgórzu.

Opiekę nad młodzieżą sprawują wicedyrektor szkoły Marzena Sommerfeld i koordynator projektu ”Mobilni zawodowcy” Magdalena Geniusz-Starostka.

Wyjazd odbywa się w ramach przyznanej szkole Akredytacji Erasmus+, która zapewnia nam finansowanie staży zagranicznych do 2027 roku.

Skip to content