Jubileuszowe wystawy Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku

W dniach 10 i 12 pa┼║dziernika 2022 roku, grupy uczni├│w z klas drugich i trzecich w zawodzie technik fotografii i multimedi├│w, w ramach przedmiotu rejestracja obrazu, zwiedzali jubileuszowe wystawy fotograficzne Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Pierwsza wystawa pt. „Portret w┼éasny” w Ma┼éej Galerii Fotografii Miejskiej Biblioteki Publicznej, przedstawia w spos├│b dos┼éowny, kreatywne portrety cz┼éonk├│w Towarzystwa, druga monochromatyczna w Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanis┼éawa Sankowskiego w Radomsku, pt. „60 zdj─Ö─ç na 60-lecie TFR” prezentuje przekr├│j tw├│rczo┼Ťci obecnych cz┼éonk├│w Towarzystwa. M┼éodzi adepci fotografii wys┼éuchali przed- i powojennej historii fotografii opowiedzianej przez kustosza, pana Kamila Rutkowskiego, kt├│ry wspomina┼é zas┼éu┼╝onych dla Radomska fotografik├│w, m├│wi┼é o zak┼éadach fotograficznych w naszym mie┼Ťcie, o technikach szlachetnych fotografii stosowanych przez Edmunda Osterloffa, patrona Towarzystwa, opowiedzia┼é jego histori─Ö ┼╝ycia i zwi─ůzek z Radomskiem. Pani Edyta Sm─Ödzik, nauczyciel ZSE i prezes TFR, om├│wi┼éa fotografie eksponowane na wystawach. Ta forma zaj─Ö─ç przyczyni┼éa si─Ö do pozyskania dodatkowej wiedzy z zakresu historii, a wsp├│lna dyskusja na temat ogl─ůdanych fotografii, ich tematyki, technik wykonania i przygotowania zdj─Ö─ç, zastosowanej perspektywy i kompozycji, czy sposobu uchwycenie ┼Ťwiat┼éa, albo ulotnych chwil i emocji, zainspirowa┼éa m┼éodych adept├│w fotografii do lepszych, niepowtarzalnych kadr├│w oraz skutkowa┼éa wzrostem ┼Ťwiadomo┼Ťci i wiedzy fotograficznej oraz integracj─ů grupy.
Uczniowie zafascynowani dorobkiem artystycznym radomszcza┼äskich fotografik├│w, wyrazili ch─Ö─ç kolejnych spotka┼ä ze sztuk─ů wizualn─ů.
 
 
Skip to content