Spotkania młodzieży ZSE z przedstawicielami STARTER

W dniach 19, 20 i 27 października na lekcjach przedsiębiorczości uczniowie klas IIa, IIb, IIIb, IIIe, IIId i IVag gościli przedstawicieli Starter Radomsko.

Zaproszeni goście opowiadali i informowali o Starterze i ruszającej wkrótce Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Ale przede wszystkim szukali młodych talentów biznesu i przyszłych przedsiębiorców.

Uczniowie naszej Szkoły dowiedzieli się, że przedsiębiorczości najlepiej uczyć się w warunkach zdrowej rywalizacji. Dowiedzieli się jak zarabiać pieniądze, jak prowadzić własny biznes, jak pieniądze na niego pozyskać, ale także budowania odporności psychicznej, odkrywania w sobie kreatywności, samodzielności i budowania pewności siebie.

Wielu z nich było bardzo zainteresowanych udziałem w I edycji Akademii Młodego Przedsiębiorcy.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to projekt realizowany przez miejski inkubator przedsiębiorczości Starter Radomsko prowadzony przez Centrum Nowoczesnych Inwestycji Urzędu Miasta Radomska.

Konkurs polega na stworzeniu mikroprzedsiębiorstwa i prowadzeniu działalności nierejestrowanej, która dostarcza uczestnikom realnych pieniędzy.

Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, pobudzenie aktywności gospodarczej oraz kształtowanie postaw biznesowych młodych radomszczan.

Mariusz Marczak – nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych

 

Skip to content