Zespół Szkół Ekonomicznych po raz 10 laureatem Dnia Przedsiębiorczości

Znane są już wyniki konkursów w ramach projektu „Dzień przedsiębiorczości” 2022 objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W 19. edycji „Dnia przedsiębiorczości” uczestniczyło 13729 uczniów i uczennic z 326 szkół w Polsce oraz przedstawiciele 5 565 firm i instytucji.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku znalazł się po raz kolejny wśród laureatów Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. Warto podkreślić, że to już dziesiąty raz jesteśmy w gronie 20 najaktywniejszych szkół z całej Polski.

To jeszcze nie koniec naszych sukcesów, bowiem tytuł najaktywniejszego szkolnego koordynatora Dnia przedsiębiorczości 2022 zdobyła po raz czwarty pani Sylwia Gnoińska. Tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni z tak dużego sukcesu w tej edycji projektu, w którym nasza szkoła uczestniczy od samego początku, czyli od 19 lat.

Warto również dodać, że Urząd Skarbowy w Radomsku, z którym prężnie współpracujemy w tym projekcie zdobył po raz drugi tytuł najaktywniejszej instytucji w kategorii firmy i instytucje regionalne.

Dzień Przedsiębiorczości ma na celu umożliwienie młodzieży odbycia wizyty stacjonarnej w wybranym miejscu pracy, co sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz zweryfikowanie swoich wyobrażeń o danym stanowisku pracy.

Przed nami XX edycja- jubileuszowa już 22 marca br., do której przygotowuje się cała nasza społeczność uczniowska.

Sylwia Gnoińska – szkolny koordynator DP

Skip to content