Staż z Erasmusem dobiegł końca…

Grupa 16 uczniów klas czwartych zakończyła w niedzielę 26 marca dwutygodniowy pobyt na stażu zawodowym w hiszpańskiej Granadzie.

Wyjazd miał na celu zdobycie doświadczenia zawodowego na andaluzyjskim rynku pracy i odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilny start w przyszłość”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie pobytu praktykanci pracowali w firmach graficznych, fotograficznych i handlowych. W niezwykle przyjaznej atmosferze tworzyli projekty graficzne, brali udział w sesjach fotograficznych i doskonalili warsztat pracy handlowca.

Po pracy firma goszcząca zapewniła grupie bardzo bogaty program kulturowy. Młodzież miała okazję zwiedzić Malagę i nadmorską miejscowość Nerja z niesamowitymi jaskiniami i przepięknym „balkonem Europy”. W tygodniu po pracy odbywały się liczne spacery po najciekawszych zakątkach Granady takich jak Albaicin, Sacromonte, wizyta w Parku Nauk, wspólne wyjście na flamenco i wyjazd w góry Los Cahorros.

Za opiekę i koordynację działań na wyjeździe odpowiedzialne były wicedyrektor szkoły Marzena Sommerfeld i koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka.

Te dwa intensywne tygodnie były dla młodzieży niezwykle ważnym doświadczeniem życiowym i zawodowym. Wielokulturowość, otwartość i europejski wymiar tego przedsięwzięcia z pewnością zaprocentuje w życiu każdego uczestnika.

Skip to content