Staż zawodowy w greckiej Paralii

Dobiegł końca dwutygodniowy pobyt naszych uczennic na stażu zawodowym w Grecji.  Grupa 17 stażystek w zawodach technik ekonomista i technik hotelarstwa zdobywała doświadczenie zawodowe w ramach projektu „Mobilny start w przyszłość” który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+.

Podczas pobytu uczennice pracowały w biurze rachunkowym Logistiko Grafio i w hotelu Honorata. W czasie wolnym odbyły się liczne wycieczki i zajęcia kulturowe oraz integracyjne. Młodzież miała okazję popłynąć w rejs statkiem na wyspę Skiathos, zobaczyć masyw gór Olimpu czy słynne Meteory- klasztory zawieszone na skałach. W czasie wolnym odbyły się również gdy miejskie, integracyjne, warsztaty z tańca zorby, plażowanie czy podziwianie międzynarodowego festiwalu folklorystycznego, który odbywał się w Paralii.

Był to niezwykły czas zdobywania wiedzy, praktycznych umiejętności ale również poznawania kultury greckiej.

Opiekę nad grupą podczas wyjazdu sprawowały koordynator projektu pani Magdalena Geniusz-Starostka i nauczyciel przedmiotów zawodowych pani Mirosława Łukaszewska.

Skip to content