Młodzież ZSE w akcji „Dzień Dziecka nad wodą”

Na terenie Bazy Sportowo-Rekreacyjnej PWOPR w Radomsku w Zakrzówku Szlacheckim gościliśmy prawie 50-cio osobową grupę młodzieży, uczniów z Zespół Szkół Ekonomicznych im. T.Kotarbińskiego w Radomsku, dla której przygotowaliśmy szereg atrakcji w ramach działania „Dzień Dziecka nad wodą”.?‍♀️
?Młodzież, przy pełnym zabezpieczeniu ratowniczym korzystała ze ?spływów na kajakach?, chętnie spędzała również czas na wodzie ?‍♀️pływając rowerkami wodnymi?‍♀️.

?️W ramach realizacji programu uczniowie obejrzeli pokaz ‼️1️⃣1️⃣ symulowanych akcji ratowniczych prowadzonych z lądu oraz z wody‼️. Pokaz odbył się na terenie Bazy WOPR oraz na plaży zbiornika. W użyciu była łódź wiosłowa?‍♀️, kajaki?, łódź motorowa?. W akcji uczestniczyli również płetwonurkowie – ratownicy posiadający stosowne uprawnienia.
?Równolegle w trakcie pokazów prowadzona była prelekcja dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania się nad obszarami wodnymi. Młodzież dowiedziała się, jakie są najczęstsze przyczyny wypadków nad wodą, oraz jakich zachowań należy bezwzględnie unikać, o jakich informować. Podczas prelekcji prowadzone były również pokazy pierwszej pomocy, w tym pokazy RKO.⚕️
?Po zakończonych pokazach młodzież przeszła krótką lekcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz miała możliwość zastosowania zdobytej wiedzy na fantomach.❤️‍??
W ramach relaksu nie mogło zabraknąć również „przejażdżek” na łodzi motorowej.? Młodzież na ląd wychodziła uśmiechnięta, a ponieważ pogoda sprzyjała, Sternik zapewnił pasażerom dodatkową atrakcję i większość uczestników z kursu wychodziła jednak „ociupinkę” zmoczona.??
W tak przyjemnych okolicznościach przyrody nie mogło zabraknąć również ogniska i pysznych kiełbasek.??
Na koniec wspaniałej wizyty wszyscy odtańczyli „belgijkę”??
❤️Jesteśmy przekonani, że dzisiejsza wizyta zostanie na długo w pamięci młodzieży, a poznane dziś zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą zostaną zastosowane przez nią w praktyce.‼️
➡️Dzisiejsze działanie współfinansowane jest z budżetu Radomsko Miasto Otwarte i realizowane jest w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego – realizacja programów profilaktyki uzależnień skierowanych do mieszkańców Radomska uwzględniających aktywność fizyczną.
❤️❤️❤️‼️‼️‼️Pragniemy podziękować w tym miejscu naszym wolontariuszom, ratownikom oraz instruktorom: Julii, Dominice, Natalii, Maćkowi, Ali, Lenie, Oldze, Sebastianowi, Dawidowi, Kubie, Dominikowi, Bartoszowi oraz Agnieszce, Patrycji, Leonowi oraz Łukaszowi za poświęcenie i trud włożony w przygotowanie dzisiejszego wydarzenia.
Jesteście najlepszą ekipą, z którą zrobimy jeszcze wiele wspaniałych akcji‼️ ❤️‼️❤️
 
 
Skip to content