Podwójny sukces ZSE w Jubileuszowej 20 edycji Dnia Przedsiębiorczości 2023

12 czerwca w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się 20 Jubileuszowa Gala programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

W roku szkolnym 2022/23 w programie wzięło udział 18943 uczniów z 270 szkół ponadpodstawowych oraz 9200 firm i instytucji z całej Polski.
Wśród 17 najaktywniejszych szkół znalazł się również Ekonomik?. To już 11 statuetka, a to jeszcze nie koniec naszych sukcesów. Pani Sylwia Gnoińska 5 raz uzyskała tytuł najaktywniejszego szkolnego koordynatora Dnia Przedsiębiorczości 2023. Podczas gali naszą szkołę reprezentowały Pani Dyrektor Małgorzata Kołodziejska i Pani Magdalena Geniusz- Starostka ( w zastępstwie za Panią Sylwię Gnoińską, która była na Zielonej szkole z naszą młodzieżą). Statuetki i dyplomy wręczał Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki p. Sławomir Adamiec oraz p. Andrzej Pierchała, wieloletni koordynator projektu „Dzień Przedsiębiorczości”.
Program ma na celu umożliwienie młodzieży odbycia jednodniowych praktyk w wybranych firmach i instytucjach, co pozwala poznać kulisy wymarzonej pracy. Uczniowie mają szansę na weryfikację swoich wyobrażeń na temat wybranego zawodu. Stanowi to ogromne wsparcie w planowaniu dalszej drogi zawodowej.
Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
 
 
Skip to content