PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI I PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

Zwiększaj Świadomość!?
W poniedziałek, 23 października uczniowie ZSE w Radomsku wzięli udział w spotkaniu w ramach lokalnego programu profilaktyki raka piersi dla szkół ponadpodstawowych „Dbam o siebie- badam się”. Gościliśmy panie z Radomszczańskiego Klubu Amazonek oraz panią Annę Szablewską z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Radomsku, która przybliżyła młodzieży wiedzę na temat czynników ryzyka raka piersi. Natomiast panie z Klubu Amazonek mówiły jak ważne jest regularne samobadanie piersi.

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. To ważna inicjatywa, dzieki której propagowana jest wiedza o profilaktyce raka piersi oraz idealny moment, aby zacząć zdrowe zmiany w swoim życiu i zachęcać kobiety do badania się. Dieta bogata w warzywa i owoce, regularna aktywność fizyczna, dobre nawyki żywieniowe, eliminacja otyłości to czynniki zdecydowanie redukujące ryzyko powstania choroby.
Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Tylko badania profilaktyczne mogą uratować życie, a wczesna diagnostyka gwarantuje wyleczenie.
Mamy nadzieję, że wzrost świadomości i wiedzy przyczyni się do efektywności działań profilaktycznych.
Koordynatorami spotkania była pani Karolina Woźniakowska i pani Beata Dzieniarz
 
 
 
 
Skip to content