Wycieczka do Wiednia

Uczniowie klas: 3E, 3A, 2E i 2A wraz z opiekunami: p. Anet─ů Rosiak, p. Monik─ů Moli┼äsk─ů i p. B. Kostrzew─ů 2.10.2023 r. wyruszyli na wycieczk─Ö do Czech i Austrii. Rozpocz─Öli┼Ťmy od zwiedzania Bozkovskich jaski┼ä dolomitowych, a nast─Öpnie udali┼Ťmy si─Ö do Cejkovic, gdzie nocowali┼Ťmy w miejscowym zamku.

Druga cz─Ö┼Ť─ç wycieczki to zwiedzanie Wiednia – prawdziwie cesarskiego miasta. Zobaczyli┼Ťmy zesp├│┼é pa┼éacowy Hofburg wraz ze skarbcem cesarskim i ogrodami r├│┼╝anymi. Po spacerze po wiede┼äskiej star├│wce podziwiali┼Ťmy zbiory w Muzeum Historii Sztuki a nast─Öpnie katedr─Ö ┼Ťw. Szczepana w wieczornej scenerii. Trzeciego dnia zwiedzili┼Ťmy pa┼éac Schonbrunn wraz z niesamowitymi ogrodami i powozowni─ů oraz Muzeum Historii Naturalnej. Pe┼éni wra┼╝e┼ä i niezapomnianych wspomnie┼ä 4.10.2023 r. wr├│cili┼Ťmy szcz─Ö┼Ťliwie do Radomska.

Skip to content