Warsztaty fotograficzne dla przedszkolak贸w

W dniu 28 listopada 2023 roku, zawita艂a do Nas grupa 6-latk贸w 鈥濲ag贸dki鈥 z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku. Celem spotkania by艂y warsztaty fotograficzne, przeprowadzone przez uczni贸w klasy 2f Technikum Fotografii i Multimedi贸w, pod opiek膮 pani Edyty Sm臋dzik.

W ramach zaj臋膰, m艂odzi fotograficy przedstawili informacje dotycz膮ce zawodu, w kt贸rym zdobywaj膮 wiedz臋 i umiej臋tno艣ci, opowiedzieli o sprz臋cie fotograficznym i o艣wietleniowym, o oprogramowaniu do obr贸bki zdj臋膰, a nast臋pnie odby艂 si臋 konkurs z nagrodami. Pytania konkursowe obejmowa艂y zakres przedstawionych tre艣ci. Wszystkie dzieci pi臋knie odpowiada艂y i zosta艂y obdarowane cukierkami, naklejkami z bohaterami bajek oraz balonikami.
Kolejnym etapem spotkania by艂 pokaz fotografii uczni贸w ZSE, obejmuj膮cy przegl膮dow膮 tematyk臋. Dzieci mia艂y okazj臋 zapozna膰 si臋 z tw贸rczo艣ci膮 uczni贸w klas fotograficznych.
Po wirtualnej wystawie, wykonali艣my wsp贸lne zdj臋cie grupowe, kt贸re nast臋pnie zosta艂o obrobione i wydrukowane na pami膮tk臋, w postaci odbitki formatu A4.
Kolejnym etapem by艂a fotografia produktowa w wykonaniu przedszkolak贸w. Po kr贸tkim przeszkoleniu z obs艂ugi aparatu, ka偶de z dzieci samodzielnie fotografowa艂o produkty-zabawki, z u偶yciem o艣wietlenia b艂yskowego studyjnego, na stole bezcieniowym. Po wykonaniu zdj臋膰, z pomoc膮 uczni贸w, pracowali w programie graficznym Photoshop.
Ostatnim punktem warsztat贸w by艂 pokaz iluzji i sztuczek.
Zaanga偶owani uczniowie to: Sandra Dy艂a, Kinga Filipowska, Nikola Klekot, Natalia Mogielnicka, Hubert Pustelnik, Maja R臋bisz, Aleksandra Wzi臋tal, Daniel Kubik (fotorelacja), Piotr Sambor (pokaz iluzji).
Poni偶ej fotorelacja
Skip to content