Warsztaty fotograficzne dla przedszkolak├│w

W dniu 28 listopada 2023 roku, zawita┼éa do Nas grupa 6-latk├│w ÔÇ×Jag├│dkiÔÇŁ z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku. Celem spotkania by┼éy warsztaty fotograficzne, przeprowadzone przez uczni├│w klasy 2f Technikum Fotografii i Multimedi├│w, pod opiek─ů pani Edyty Sm─Ödzik.

W ramach zaj─Ö─ç, m┼éodzi fotograficy przedstawili informacje dotycz─ůce zawodu, w kt├│rym zdobywaj─ů wiedz─Ö i umiej─Ötno┼Ťci, opowiedzieli o sprz─Öcie fotograficznym i o┼Ťwietleniowym, o oprogramowaniu do obr├│bki zdj─Ö─ç, a nast─Öpnie odby┼é si─Ö konkurs z nagrodami. Pytania konkursowe obejmowa┼éy zakres przedstawionych tre┼Ťci. Wszystkie dzieci pi─Öknie odpowiada┼éy i zosta┼éy obdarowane cukierkami, naklejkami z bohaterami bajek oraz balonikami.
Kolejnym etapem spotkania by┼é pokaz fotografii uczni├│w ZSE, obejmuj─ůcy przegl─ůdow─ů tematyk─Ö. Dzieci mia┼éy okazj─Ö zapozna─ç si─Ö z tw├│rczo┼Ťci─ů uczni├│w klas fotograficznych.
Po wirtualnej wystawie, wykonali┼Ťmy wsp├│lne zdj─Öcie grupowe, kt├│re nast─Öpnie zosta┼éo obrobione i wydrukowane na pami─ůtk─Ö, w postaci odbitki formatu A4.
Kolejnym etapem by┼éa fotografia produktowa w wykonaniu przedszkolak├│w. Po kr├│tkim przeszkoleniu z obs┼éugi aparatu, ka┼╝de z dzieci samodzielnie fotografowa┼éo produkty-zabawki, z u┼╝yciem o┼Ťwietlenia b┼éyskowego studyjnego, na stole bezcieniowym. Po wykonaniu zdj─Ö─ç, z pomoc─ů uczni├│w, pracowali w programie graficznym Photoshop.
Ostatnim punktem warsztatów był pokaz iluzji i sztuczek.
Zaangażowani uczniowie to: Sandra Dyła, Kinga Filipowska, Nikola Klekot, Natalia Mogielnicka, Hubert Pustelnik, Maja Rębisz, Aleksandra Wziętal, Daniel Kubik (fotorelacja), Piotr Sambor (pokaz iluzji).
Poni┼╝ej fotorelacja
 
Skip to content