Wycieczka do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cz─Östochowie

Dnia 22 listopada uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, IIe, IIIa, IVb, IVd wraz z opiekunami: M. Skalik, K. G├│rak, B. Rossochacka-Kazior, E. Zato┼ä, A. Kuligowska, M. Wr├│blewska mieli niepowtarzaln─ů okazj─Ö uczestniczy─ç w wycieczce do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cz─Östochowie, gdzie przenie┼Ťli┼Ťmy si─Ö w ┼Ťwiat szekspirowskiego dramatu.

ÔÇťMakbetÔÇŁ to jedno z najbardziej znanych dzie┼é w historii literatury i teatru. Przedstawia histori─Ö szkockiego szlachcica, kt├│ry pod wp┼éywem pragnienia w┼éadzy i przepowiedni staje si─Ö tyranicznym monarch─ů. Spektakl bada tematy zwi─ůzane z ludzk─ů natur─ů, ┼╝─ůdz─ů, ambicj─ů oraz konsekwencjami decyzji. Makbet podejmuje drastyczne kroki, aby spe┼éni─ç proroctwo, co prowadzi go na ┼Ťcie┼╝k─Ö zdrady, morderstwa i szale┼ästwa.
Scenografia, kostiumy i gra aktorska sprawi┼éy, ┼╝e ka┼╝da scena by┼éa intensywnym prze┼╝yciem. Dla wielu z nas to by┼éo pierwsze spotkanie z sztuk─ů, ale na pewno nie ostatnie! W rolach g┼é├│wnych zagrali: Adam Machalica (Makbet), Anna Paliga (Lady Makbet), Micha┼é Kula (Duncan), Adam Hutyra (Banko).
Serdecznie dzi─Ökujemy obs┼éudze, aktorom Teatru za wspania┼é─ů atmosfer─Ö i niezapomniane chwile. To by┼éo nie tylko spotkanie ze sztuk─ů, ale tak┼╝e podr├│┼╝ w g┼é─ůb ludzkiej duszy.
 
Skip to content