Wycieczka do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cz臋stochowie

Dnia 22 listopada uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, IIe, IIIa, IVb, IVd wraz z opiekunami: M. Skalik, K. G贸rak, B. Rossochacka-Kazior, E. Zato艅, A. Kuligowska, M. Wr贸blewska mieli niepowtarzaln膮 okazj臋 uczestniczy膰 w wycieczce do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cz臋stochowie, gdzie przenie艣li艣my si臋 w 艣wiat szekspirowskiego dramatu.

鈥淢akbet鈥 to jedno z najbardziej znanych dzie艂 w historii literatury i teatru. Przedstawia histori臋 szkockiego szlachcica, kt贸ry pod wp艂ywem pragnienia w艂adzy i przepowiedni staje si臋 tyranicznym monarch膮. Spektakl bada tematy zwi膮zane z ludzk膮 natur膮, 偶膮dz膮, ambicj膮 oraz konsekwencjami decyzji. Makbet podejmuje drastyczne kroki, aby spe艂ni膰 proroctwo, co prowadzi go na 艣cie偶k臋 zdrady, morderstwa i szale艅stwa.
Scenografia, kostiumy i gra aktorska sprawi艂y, 偶e ka偶da scena by艂a intensywnym prze偶yciem. Dla wielu z nas to by艂o pierwsze spotkanie z sztuk膮, ale na pewno nie ostatnie! W rolach g艂贸wnych zagrali: Adam Machalica (Makbet), Anna Paliga (Lady Makbet), Micha艂 Kula (Duncan), Adam Hutyra (Banko).
Serdecznie dzi臋kujemy obs艂udze, aktorom Teatru za wspania艂膮 atmosfer臋 i niezapomniane chwile. To by艂o nie tylko spotkanie ze sztuk膮, ale tak偶e podr贸偶 w g艂膮b ludzkiej duszy.
Skip to content