Napoje energetyczne- spotkanie edukacyjne

W ramach dzia艂a艅 zwi膮zanych z promocj膮 zdrowego stylu 偶ycia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w cyklu spotka艅 edukacyjnych na temat skutk贸w picia napoj贸w energetycznych, kt贸re przeprowadzi艂a dla m艂odzie偶y pani Kinga Jurzy艅ska- dietetyk z Xtreme Fitness Gyms Radomsko.
Spotkania dotyczy艂y spo偶ywania napoj贸w energetycznych, potocznie zwanych 鈥瀍nergetykami鈥 oraz ich negatywnego wp艂ywu na organizm cz艂owieka.

Napoje energetyczne dost臋pne s膮 niemal w ka偶dym sklepie, a ich zakup nie budzi wi臋kszych zastrze偶e艅. Przeznaczone s膮 wy艂膮cznie dla os贸b doros艂ych i nie powinny by膰 spo偶ywane przez dzieci i m艂odzie偶, poniewa偶 zawieraj膮 substancje uzale偶niaj膮ca. Kofeina stanowi podstawowy sk艂adnik energetyk贸w i nie jest zalecana w diecie dzieci gdy偶 ma dzia艂anie psychoaktywne. Wzrost jej spo偶ycia mo偶e powodowa膰 zmiany nastroju, rozdra偶nienie, niepok贸j, zaburzenia snu, a spo偶ycie du偶ych ilo艣ci powoduje wzrost ci艣nienia t臋tniczego krwi.
Opr贸cz prelekcji o skutkach energetyk贸w uczniowie ZSE dowiedzieli si臋 czym tak naprawd臋 zajmuje si臋 Manager Xtreme Fitness Radomsko w ramach projektu 鈥 Otwarta Firma鈥.
Dziekujemy Xtreme Fitness Gyms w Radomsku za u艣wiadomienie uczniom jak wa偶na role w 偶yciu odgrywa racjonalne od偶ywianie.
*Je艣li potrzebujesz zastrzyku energii- wybierz sport lub fili偶ank臋 kawy!!!*
Koordynatorami spotkania by艂a pani Katarzyna 艁odyga i pani Karolina Wo藕niakowska
Skip to content