Napoje energetyczne- spotkanie edukacyjne

W ramach dzia┼éa┼ä zwi─ůzanych z promocj─ů zdrowego stylu ┼╝ycia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w cyklu spotka┼ä edukacyjnych na temat skutk├│w picia napoj├│w energetycznych, kt├│re przeprowadzi┼éa dla m┼éodzie┼╝y pani Kinga Jurzy┼äska- dietetyk z Xtreme Fitness Gyms Radomsko.
Spotkania dotyczy┼éy spo┼╝ywania napoj├│w energetycznych, potocznie zwanych ÔÇ×energetykamiÔÇŁ oraz ich negatywnego wp┼éywu na organizm cz┼éowieka.

Napoje energetyczne dost─Öpne s─ů niemal w ka┼╝dym sklepie, a ich zakup nie budzi wi─Ökszych zastrze┼╝e┼ä. Przeznaczone s─ů wy┼é─ůcznie dla os├│b doros┼éych i nie powinny by─ç spo┼╝ywane przez dzieci i m┼éodzie┼╝, poniewa┼╝ zawieraj─ů substancje uzale┼╝niaj─ůca. Kofeina stanowi podstawowy sk┼éadnik energetyk├│w i nie jest zalecana w diecie dzieci gdy┼╝ ma dzia┼éanie psychoaktywne. Wzrost jej spo┼╝ycia mo┼╝e powodowa─ç zmiany nastroju, rozdra┼╝nienie, niepok├│j, zaburzenia snu, a spo┼╝ycie du┼╝ych ilo┼Ťci powoduje wzrost ci┼Ťnienia t─Ötniczego krwi.
Opr├│cz prelekcji o skutkach energetyk├│w uczniowie ZSE dowiedzieli si─Ö czym tak naprawd─Ö zajmuje si─Ö Manager Xtreme Fitness Radomsko w ramach projektu ÔÇ× Otwarta FirmaÔÇŁ.
Dziekujemy Xtreme Fitness Gyms w Radomsku za u┼Ťwiadomienie uczniom jak wa┼╝na role w ┼╝yciu odgrywa racjonalne od┼╝ywianie.
*Je┼Ťli potrzebujesz zastrzyku energii- wybierz sport lub fili┼╝ank─Ö kawy!!!*
Koordynatorami spotkania była pani Katarzyna Łodyga i pani Karolina Woźniakowska
 
Skip to content