Projekt Złote Szkoły NBP

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Złote Szkoły NBP, gdzie uczniowie klasy 4a w składzie: Dominika Banaszczyk, Oliwia Wrótniak, Patrycja Walaszczyk, Natalia Sadawa, Julita Wójcik, Paulina Krakowiak, Weronika Kaczmarczyk, Julia Sobieraj, Bartłomiej Daros, Maciej Flasza oraz nauczyciele koordynujący: Sylwia Gnoińska i Anna Rudek-Kowalczyk zostali Drużyną Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Temat przewodni IV EDYCJI PROGRAMU to POLSKI ZŁOTY W OBIEGU OD 100 LAT – NBP i jego funkcja emisyjna. Tym bardziej cieszymy się z udziału w tym projekcie, ponieważ łączy się on z obchodami 100-lecia istnienia naszej szkoły.

Z tego powodu w najbliższych dniach w naszej szkole odbędą się warsztaty edukacyjne dla klas pierwszych prowadzone przez naszych ambasadorów. Dodatkowo nauczyciele będą przeprowadzać specjalne zajęcia lekcyjne związane z tematem przewodnim.  Ponadto 1 marca odbędą się warsztaty nt. Jak powstają polskie znaki pieniężne od projektu do monety i banknotów” dla zaproszonych uczniów klasy piątej ze szkoły podstawowej. Z kolei 6 marca zostanie przeprowadzona również debata nt. „Cykl gotówkowy czy bezgotówkowy”, w której będą uczestniczyli również uczniowie klasy pierwszej.

Serdecznie zapraszamy, liczymy na Waszą obecność i zaangażowanie podczas zajęć. 

Koordynatorzy: Sylwia Gnoińska i Anna Rudek-Kowalczyk

Skip to content