Frankofonia w ZSE

21 marca ┼Ťwi─Ötowali┼Ťmy w naszej szkole Dzie┼ä Frankofonii czyli ┼Ťwi─Öto j─Özyka francuskiego.

Z tej okazji dzia┼éa┼éy dwie kawiarenki francuskie, w kt├│rych mo┼╝na by┼éo napi─ç si─Ö kawy i skosztowa─ç typowo francuskich s┼éodko┼Ťci przygotowanych przez naszych uczni├│w. Organizacj─ů pocz─Östunk├│w dzielnie zajmowali si─Ö uczniowie klasy 2d.

Na przerwach działał radiowęzeł, z którego płynęły dźwięki muzyki frankofońskiej.

Uczniowie wzi─Öli r├│wnie┼╝ udzia┼é w dw├│ch konkursach: piosenki francuskiej i na przebranie i zaprezentowanie s┼éynnego Francuza lub Frankofona. Pomys┼éowo┼Ť─ç i przygotowanie uczni├│w ocenia┼éo jury w sk┼éadzie: Pani wicedyrektor szko┼éy Marzena Sommerfeld, Pani Magdalena Geniusz-Starostka i Pani Monika Moli┼äska.

A oto wyniki rywalizacji w konkursie piosenki:

I miejsce: klasa 5 a

II miejsce: klasa 2a

III miejsce: klasa 3a

Wyr├│┼╝nienia: klasa 4a i 1d

Konkurs na przebranie:

I miejsce: klasa 3a

II miejsce: klasa 5d

III miejsce: Weronika Stawska z klasy 4a
Wyr├│┼╝nienie: reprezentacja klasy 2a

Wyr├│┼╝nionym gratulujemy, a zaanga┼╝owanym uczniom dzi─Ökujemy za pyszne wypieki i pomoc w organizacji przedsi─Öwzi─Öcia. Organizator: Pani Magdalena Geniusz-Starostka. Zdj─Öcia: Kamil Minuta.

 

Skip to content