Cypryjska przygoda na sta┼╝u zawodowym

Dwunastu uczni├│w klas czwartych sp─Ödzi┼éo dwa tygodnie w cypryjskim Pafos gdzie zdobywa┼éo do┼Ťwiadczenie zawodowe odbywaj─ůc sta┼╝e w firmach.

Wyjazd odby┼é si─Ö w ramach realizowanego przez szko┼é─Ö projektu ÔÇŁMobilno┼Ť─ç szans─ů na rozw├│j zawodowyÔÇŁ kt├│ry finansowany jest przez Uni─Ö Europejsk─ů w ramach programu Erasmus+.

Uczennice z zawodu technik hotelarstwa odbywa┼éy sta┼╝ w hotelu King Jason **** gdzie mia┼éy okazj─Ö pracowa─ç w mi─Ödzynarodowym zespole doskonal─ůc umiej─Ötno┼Ťci zawodowe i j─Özyk angielski podczas rozm├│w z go┼Ť─çmi i wsp├│┼épracownikami. Sta┼╝y┼Ťci z klas o profilu technik ekonomista i technik rachunkowo┼Ťci pracowali w dzia┼éach finansowych hotelu King Jason i Louis Ledra Beach Hotel. Natomiast uczennice z zawodu technik handlowiec odby┼éy sta┼╝ w supermarkecie 4U. Ca┼éa grupa by┼éa bardzo ┼╝yczliwie przyj─Öta przez personel firm goszcz─ůcych i mog┼éa doskonali─ç swoje umiej─Ötno┼Ťci zawodowe w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Ponieważ w czasie pobytu panował ogromny upał czasie wolnym młodzież odpoczywała na plaży i na basenach które znajdowały się obok miejsca zakwaterowania.

Odby┼éy si─Ö r├│wnie┼╝ wiecz├│r cypryjski z tradycyjnymi daniami, wizyta w grobowcach kr├│lewskich czy wycieczka jeepami po najpi─Ökniejszych okolicach i rejs statkiem na b┼é─Ökitn─ů lagun─Ö. Na zako┼äczenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, a po powrocie do Polski na zako┼äczenie projektu otrzymaj─ů r├│wnie┼╝ dokumenty Europass- Mobilno┼Ť─ç, kt├│re z pewno┼Ťci─ů wzbogac─ů CV sta┼╝yst├│w. W trakcie pobytu m┼éodzie┼╝y w Pafos przebywa┼éy r├│wnie┼╝ dwie panie anglistki kt├│re odbywa┼éy job shadowing czyli obserwacj─Ö pracy w hotelu King Jason. By┼éy to panie Karolina Owczarek i Aleksandra Kutek. Podczas pobytu opiek─Ö nad uczniami sprawowa┼éa koordynator projektu pani Magdalena Geniusz-Starostka.

 

Skip to content