NPRCzytelnictwa

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku otrzymał dotację na doposażenie biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tego projektu należy wykonać szereg działań związanych z upowszechnianiem w szkole czytelnictwa.

GRUDZIEŃ 2017

1. Wizyta w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Przedstawiciele biblioteki szkolnej i wolontariusze z  ZSE wraz z opiekunami p. Katarzyną Gaik, p. Joanną Nitą i p. Małgorzatą Kotlińską złożyli wizytę na Oddziale Dziecięcym w Szpitala Powiatowego w Radomsku. Podarowali najmłodszym pacjentom książeczki, puzzle , maskotki i wspólnie nakręcili film relacjonujący przebieg spotkania.

2. Mikołajki w przedszkolu

Uczniowie ZSE Karolina Szatan, Magda Broniś i Mateusz Siciński wraz z opiekunami p. Katarzyną Gaik i p. Joanną Nitą ponownie odwiedzili przedszkolaków w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku. Młodzież czytała dzieciom bajeczki i podarowała im książeczki z okazji Mikołajek.

LISTOPAD 2017

 1. Oceń książkę

Czytelnicy naszej biblioteki sporządzili listę  pozycji książkowych cieszących się największą popularnością.

W dniach 13-30 listopada 2017 roku każdy uczeń będzie mógł je ocenić,   oznaczając je odpowiednio symbolami: wciągająca, dobra, przeciętna, słaba.

Zapraszamy do głosowania w bibliotece.

PAŹDZIERNIK 2017

 1. Czytanie jest modne – sesja zdjęciowa
  Uczniowie przedstawiali swoje koleżanki i kolegów czytających książki w niekonwencjonalnych sceneriach: kawiarni, przystanku autobusowego, z modnymi torebkami i parasolami. Czytanie po prostu jest modne.

  2. Kącik wymiany książek

  W bibliotece można się wymienić książką, pozostawić swoją a w zamian wziąć inną przekazaną przez czytelnika. Akcja cieszy się popularnością.

WRZESIEŃ 2017

 1. Maraton głośnego czytania
  W czwartek 21 września 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku odbył się Maraton Głośnego Czytania. Uczniowie klasy I E wraz z opiekunami p. Katarzyną Gaik , p. Joanną Nitą i p. Katarzyną Grabną- Krok czytali fragmenty ulubionych książek.  Spotkanie literackie przebiegało w radosnej atmosferze , której przyświecał główny cel – propagowanie czytania uczniom , jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Głośne czytanie książek okazało się wspaniałą przygodą.

  2. Konkurs fotograficzno  – literacki pt. ,,Z książką mi  do twarzy”
  28 września 2017 roku rozstrzygnięto konkurs fotograficzno  – literacki pt. ,,Z książką mi  do twarzy”. Zadanie konkursu polegało na wykonaniu sesji zdjęciowej społeczności szkolnej z ulubionymi pozycjami książkowymi, które na okładce zewnętrznej przedstawiają  twarz pisarza lub bohatera tekstu literackiego.  Celem konkursu była popularyzacja czytania jako forma spędzania wolnego czasu, dialogu ze światem , wyrażania emocji i upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki oraz integracja wewnątrz szkolna uczniów   i nauczycieli. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wybór najciekawszych prac fotograficznych odbył się poprzez głosowanie Komisji.W skład Komisji wchodzili:

  – Joanna Nita

  – Anna Piotrowska

  – Katarzyna Grabna- Krok

  Laureatami Konkursu zostali:

  1 miejsce Karolina Szatan

  2 miejsce Natalia Adamczyk

  3 miejsce Agata Pietruszewska

  3. Nawiązanie współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Radomsku

  Młodzież uczestniczyła w prelekcji doktorantek z Akademii Jana Długosza w Częstochowie nt. „Radomsko w okresie I wojny światowej i odzyskania niepodległości”.

  4. Czytanie w przedszkolu

  Dziewczęta z klasy IIC wraz z bibliotekarzami czytały bajeczki przedszkolakom w Publicznym Przedszkolu przy ul. Miłej w Radomsku. Dzieciaki były zachwycone i bardzo polubiły naszą młodzież. Już nie mogą się doczekać następnej wizyty…

  5. Dni Kultury Żydowskiej

  Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dni Kultury Żydowskiej w Radomsku. W związku z powyższym powstała w naszej bibliotece wystawa poświęcona Żydom.

Skip to content