NPRCzytelnictwa

Zesp贸艂 Szk贸艂 Ekonomicznych w Radomsku otrzyma艂 dotacj臋 na doposa偶enie biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tego projektu nale偶y wykona膰 szereg dzia艂a艅 zwi膮zanych z upowszechnianiem w szkole czytelnictwa.

GRUDZIE艃 2017

1. Wizyta w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Przedstawiciele biblioteki szkolnej i wolontariusze z聽 ZSE wraz z opiekunami p. Katarzyn膮 Gaik, p. Joann膮 Nit膮 i p. Ma艂gorzat膮 Kotli艅sk膮 z艂o偶yli wizyt臋 na Oddziale Dzieci臋cym w Szpitala Powiatowego w Radomsku. Podarowali najm艂odszym pacjentom ksi膮偶eczki, puzzle , maskotki i wsp贸lnie nakr臋cili film relacjonuj膮cy przebieg spotkania.

2. Miko艂ajki w przedszkolu

Uczniowie ZSE Karolina Szatan, Magda Broni艣 i Mateusz Sici艅ski wraz z opiekunami p. Katarzyn膮 Gaik i p. Joann膮 Nit膮 ponownie odwiedzili przedszkolak贸w w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku. M艂odzie偶 czyta艂a dzieciom bajeczki i podarowa艂a im ksi膮偶eczki z okazji Miko艂ajek.

LISTOPAD 2017

1. Oce艅 ksi膮偶k臋

Czytelnicy naszej biblioteki sporz膮dzili list臋聽 pozycji ksi膮偶kowych ciesz膮cych si臋 najwi臋ksz膮 popularno艣ci膮.

W dniach 13-30 listopada 2017 roku ka偶dy ucze艅 b臋dzie m贸g艂 je oceni膰,聽 聽oznaczaj膮c je odpowiednio symbolami: wci膮gaj膮ca, dobra, przeci臋tna, s艂aba.

Zapraszamy do g艂osowania w bibliotece.

PA殴DZIERNIK 2017

1. Czytanie jest modne – sesja zdj臋ciowa
    Uczniowie przedstawiali swoje kole偶anki i koleg贸w czytaj膮cych ksi膮偶ki w niekonwencjonalnych sceneriach: kawiarni, przystanku autobusowego, z modnymi torebkami i parasolami. Czytanie po prostu jest modne.

2. K膮cik wymiany ksi膮偶ek

W bibliotece mo偶na si臋 wymieni膰 ksi膮偶k膮, pozostawi膰 swoj膮 a w zamian wzi膮膰 inn膮 przekazan膮 przez czytelnika. Akcja cieszy si臋 popularno艣ci膮.

WRZESIE艃 2017

1. Maraton g艂o艣nego czytania
    W czwartek 21 wrze艣nia 2017 roku w Zespole Szk贸艂 Ekonomicznych w Radomsku odby艂 si臋 Maraton G艂o艣nego Czytania. Uczniowie klasy I E wraz z opiekunami p. Katarzyn膮 Gaik , p. Joann膮 Nit膮 i p. Katarzyn膮 Grabn膮- Krok czytali fragmenty ulubionych ksi膮偶ek.聽 Spotkanie literackie przebiega艂o w radosnej atmosferze , kt贸rej przy艣wieca艂 g艂贸wny cel 鈥 propagowanie czytania uczniom , jako skutecznej i聽przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umys艂owego, spo艂ecznego i聽moralnego. G艂o艣ne czytanie ksi膮偶ek okaza艂o si臋 wspania艂膮 przygod膮.

2. Konkurs fotograficzno聽 – literacki pt. ,,Z ksi膮偶k膮 mi 聽do twarzy”
    28 wrze艣nia 2017 roku rozstrzygni臋to konkurs fotograficzno聽 – literacki pt. ,,Z ksi膮偶k膮 mi 聽do twarzy”. Zadanie konkursu polega艂o na wykonaniu sesji zdj臋ciowej spo艂eczno艣ci szkolnej z ulubionymi pozycjami ksi膮偶kowymi, kt贸re na ok艂adce zewn臋trznej przedstawiaj膮聽 twarz pisarza lub bohatera tekstu literackiego.聽 Celem konkursu by艂a popularyzacja czytania jako forma sp臋dzania wolnego czasu, dialogu ze 艣wiatem , wyra偶ania emocji i upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki oraz integracja wewn膮trz szkolna uczni贸w聽 聽i nauczycieli. Konkurs cieszy艂 si臋 du偶ym zainteresowaniem. Wyb贸r najciekawszych prac fotograficznych odby艂 si臋 poprzez g艂osowanie Komisji.W sk艂ad Komisji wchodzili:

– Joanna Nita

– Anna Piotrowska

– Katarzyna Grabna- Krok

Laureatami Konkursu zostali:

1 miejsce Karolina Szatan

2 miejsce Natalia Adamczyk

3 miejsce Agata Pietruszewska

3. Nawi膮zanie wsp贸艂pracy z Bibliotek膮 Pedagogiczn膮 w Radomsku

M艂odzie偶 uczestniczy艂a w prelekcji doktorantek z Akademii Jana D艂ugosza w Cz臋stochowie nt. „Radomsko w okresie I wojny 艣wiatowej i odzyskania niepodleg艂o艣ci”.

4. Czytanie w przedszkolu

Dziewcz臋ta z klasy IIC wraz z bibliotekarzami czyta艂y bajeczki przedszkolakom w Publicznym Przedszkolu przy ul. Mi艂ej w Radomsku. Dzieciaki by艂y zachwycone i bardzo polubi艂y nasz膮 m艂odzie偶. Ju偶 nie mog膮 si臋 doczeka膰 nast臋pnej wizyty…

5. Dni Kultury 呕ydowskiej

Przedstawiciele naszej szko艂y uczestniczyli w obchodach Dni Kultury 呕ydowskiej w Radomsku. W zwi膮zku z powy偶szym powsta艂a w naszej bibliotece wystawa po艣wi臋cona 呕ydom.