NPRCzytelnictwa

Zesp├│┼é Szk├│┼é Ekonomicznych w Radomsku otrzyma┼é dotacj─Ö na doposa┼╝enie biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tego projektu nale┼╝y wykona─ç szereg dzia┼éa┼ä zwi─ůzanych z upowszechnianiem w szkole czytelnictwa.

GRUDZIEŃ 2017

1. Wizyta w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Przedstawiciele biblioteki szkolnej i wolontariusze z┬á ZSE wraz z opiekunami p. Katarzyn─ů Gaik, p. Joann─ů Nit─ů i p. Ma┼égorzat─ů Kotli┼äsk─ů z┼éo┼╝yli wizyt─Ö na Oddziale Dzieci─Öcym w Szpitala Powiatowego w Radomsku. Podarowali najm┼éodszym pacjentom ksi─ů┼╝eczki, puzzle , maskotki i wsp├│lnie nakr─Öcili film relacjonuj─ůcy przebieg spotkania.

2. Mikołajki w przedszkolu

Uczniowie ZSE Karolina Szatan, Magda Broni┼Ť i Mateusz Sici┼äski wraz z opiekunami p. Katarzyn─ů Gaik i p. Joann─ů Nit─ů ponownie odwiedzili przedszkolak├│w w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku. M┼éodzie┼╝ czyta┼éa dzieciom bajeczki i podarowa┼éa im ksi─ů┼╝eczki z okazji Miko┼éajek.

LISTOPAD 2017

1. Oce┼ä ksi─ů┼╝k─Ö

Czytelnicy naszej biblioteki sporz─ůdzili list─Ö┬á pozycji ksi─ů┼╝kowych ciesz─ůcych si─Ö najwi─Öksz─ů popularno┼Ťci─ů.

W dniach 13-30 listopada 2017 roku ka┼╝dy ucze┼ä b─Ödzie m├│g┼é je oceni─ç,┬á ┬áoznaczaj─ůc je odpowiednio symbolami: wci─ůgaj─ůca, dobra, przeci─Ötna, s┼éaba.

Zapraszamy do głosowania w bibliotece.

PA┼╣DZIERNIK 2017

1. Czytanie jest modne – sesja zdj─Öciowa
    Uczniowie przedstawiali swoje kole┼╝anki i koleg├│w czytaj─ůcych ksi─ů┼╝ki w niekonwencjonalnych sceneriach: kawiarni, przystanku autobusowego, z modnymi torebkami i parasolami. Czytanie po prostu jest modne.

2. K─ůcik wymiany ksi─ů┼╝ek

W bibliotece mo┼╝na si─Ö wymieni─ç ksi─ů┼╝k─ů, pozostawi─ç swoj─ů a w zamian wzi─ů─ç inn─ů przekazan─ů przez czytelnika. Akcja cieszy si─Ö popularno┼Ťci─ů.

WRZESIEŃ 2017

1. Maraton g┼éo┼Ťnego czytania
    W czwartek 21 wrze┼Ťnia 2017 roku w Zespole Szk├│┼é Ekonomicznych w Radomsku odby┼é si─Ö Maraton G┼éo┼Ťnego Czytania. Uczniowie klasy I E wraz z opiekunami p. Katarzyn─ů Gaik , p. Joann─ů Nit─ů i p. Katarzyn─ů Grabn─ů- Krok czytali fragmenty ulubionych ksi─ů┼╝ek.┬á Spotkanie literackie przebiega┼éo w radosnej atmosferze , kt├│rej przy┼Ťwieca┼é g┼é├│wny cel ÔÇô propagowanie czytania uczniom , jako skutecznej i┬áprzyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umys┼éowego, spo┼éecznego i┬ámoralnego. G┼éo┼Ťne czytanie ksi─ů┼╝ek okaza┼éo si─Ö wspania┼é─ů przygod─ů.

2. Konkurs fotograficzno┬á – literacki pt. ,,Z ksi─ů┼╝k─ů mi ┬ádo twarzy”
    28 wrze┼Ťnia 2017 roku rozstrzygni─Öto konkurs fotograficzno┬á – literacki pt. ,,Z ksi─ů┼╝k─ů mi ┬ádo twarzy”. Zadanie konkursu polega┼éo na wykonaniu sesji zdj─Öciowej spo┼éeczno┼Ťci szkolnej z ulubionymi pozycjami ksi─ů┼╝kowymi, kt├│re na ok┼éadce zewn─Ötrznej przedstawiaj─ů┬á twarz pisarza lub bohatera tekstu literackiego.┬á Celem konkursu by┼éa popularyzacja czytania jako forma sp─Ödzania wolnego czasu, dialogu ze ┼Ťwiatem , wyra┼╝ania emocji i upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki oraz integracja wewn─ůtrz szkolna uczni├│w┬á ┬ái nauczycieli. Konkurs cieszy┼é si─Ö du┼╝ym zainteresowaniem. Wyb├│r najciekawszych prac fotograficznych odby┼é si─Ö poprzez g┼éosowanie Komisji.W sk┼éad Komisji wchodzili:

– Joanna Nita

– Anna Piotrowska

– Katarzyna Grabna- Krok

Laureatami Konkursu zostali:

1 miejsce Karolina Szatan

2 miejsce Natalia Adamczyk

3 miejsce Agata Pietruszewska

3. Nawi─ůzanie wsp├│┼épracy z Bibliotek─ů Pedagogiczn─ů w Radomsku

M┼éodzie┼╝ uczestniczy┼éa w prelekcji doktorantek z Akademii Jana D┼éugosza w Cz─Östochowie nt. „Radomsko w okresie I wojny ┼Ťwiatowej i odzyskania niepodleg┼éo┼Ťci”.

4. Czytanie w przedszkolu

Dziewcz─Öta z klasy IIC wraz z bibliotekarzami czyta┼éy bajeczki przedszkolakom w Publicznym Przedszkolu przy ul. Mi┼éej w Radomsku. Dzieciaki by┼éy zachwycone i bardzo polubi┼éy nasz─ů m┼éodzie┼╝. Ju┼╝ nie mog─ů si─Ö doczeka─ç nast─Öpnej wizyty…

5. Dni Kultury ┼╗ydowskiej

Przedstawiciele naszej szko┼éy uczestniczyli w obchodach Dni Kultury ┼╗ydowskiej w Radomsku. W zwi─ůzku z powy┼╝szym powsta┼éa w naszej bibliotece wystawa po┼Ťwi─Öcona ┼╗ydom.