Profilaktyka dla rodzic贸w

logo zse

Poradnik dla rodzic贸w "Bli偶ej siebie dalej od narkotyk贸w"- POBIERZ

Odwied藕cie te偶 stron臋:www.dopalaczeinfo.pl

Dr臋cz膮 Ci臋 w szkole, bij膮 na podw贸rku, boisz si臋 wychodzi膰 z domu?

Sta艂e艣 si臋 celem ataku w Internecie, jest hejt na Ciebie, kto艣 wpu艣ci艂 do sieci Twoje kompromituj膮ce zdj臋cie?

Zosta艂e艣 sam, pogubi艂e艣 si臋 w 偶yciu, straci艂e艣 przyjaciela, nie masz z kim pogada膰?

Nie jeste艣 sam! Zadzwo艅 pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Mo偶esz te偶 napisa膰 do ekspert贸w na czacie, kt贸ry znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Czekaj膮 tam na Ciebie ludzie, kt贸rzy Ci pomog膮. Za darmo. Nie musisz si臋 przedstawiasz ani m贸wi膰, sk膮d dzwonisz. Mo偶esz pozosta膰 ca艂kowicie anonimowy. Nikt si臋 nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szko艂a, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomog膮 Ci rozwi膮za膰 Tw贸j problem, wyja艣ni膮, co robi膰, jak si臋 zachowa膰, gdzie znale藕膰 konkretne wsparcie.

Nie czekaj, nie tra膰 czasu, pom贸偶 sobie 鈥 zadzwo艅 800 12 12 12.

Pod numer interwencyjny mog膮 te偶 dzwoni膰 osoby doros艂e, aby zg艂osi膰 problemy dzieci lub ra偶膮ce zaniedbania wzgl臋dem nich.

Uwaga! Telefon i czat internetowy s膮 czynne przez ca艂膮 dob臋, siedem dni w tygodniu.

Do dzieci臋cego telefonu zaufania najcz臋艣ciej zg艂aszane s膮 sprawy dotycz膮ce przemocy, problem贸w emocjonalnych, w relacjach r贸wie艣niczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikaj膮cych z okresu dorastania. Zesp贸艂 Dzieci臋cego Telefonu Zaufania prowadzi tak偶e edukacj臋 upowszechniaj膮c膮 prawa dziecka poprzez spotkania oraz zaj臋cia edukacyjne.

Umiejscowienie Dzieci臋cego Telefonu Zaufania w strukturach Biura Rzecznika Praw Dziecka umo偶liwia jego konsultantom mo偶liwo艣膰聽 zajmowania si臋 problemem, monitorowanie sytuacji oraz organizowanie dalszej pomocy聽 w oparciu o wsp贸艂prac臋 z wieloma instytucjami.

Dzieci臋cy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka swoj膮 dzia艂alno艣膰 rozpocz膮艂 20 listopada 2008 roku. Telekomunikacja Polska (obecnie Orange) jako operator telekomunikacyjny i firma zaanga偶owana spo艂ecznie w pomoc dzieciom zdecydowa艂a si臋 wspom贸c Dzieci臋cy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzi臋ki tej wsp贸艂pracy wszyscy dzwoni膮cy pod numer telefonu zaufania nie ponosz膮 偶adnych koszt贸w. Numer聽800聽12 12 12聽jest udost臋pniony na zasadach niekomercyjnych. Czat nie wymaga logowania i nie trzeba instalowa膰 偶adnej aplikacji.

Pracownicy Biura Rzecznika Praw Dziecka nie udzielaj膮 telefonicznie informacji o prowadzonych w biurze sprawach. Osoba uprawniona mo偶e uzyska膰 stosown膮 informacj臋, gdy z艂o偶y 鈥 podaj膮c imi臋 i nazwisko oraz sygnatur臋 sprawy 鈥 zapytanie:
鈥 poczt膮聽na adres:
Biuro Rzecznika Praw Dziecka
ul. Chocimska 6
鈥 poprzez ePUAP鈥- poczt膮 elektroniczn膮聽na adres: