Profilaktyka dla rodzic├│w

logo zse

Poradnik dla rodzic├│w "Bli┼╝ej siebie dalej od narkotyk├│w"- POBIERZ

Odwiedźcie też stronę: www.dopalaczeinfo.pl

Dr─Öcz─ů Ci─Ö w szkole, bij─ů na podw├│rku, boisz si─Ö wychodzi─ç z domu?

Sta┼ée┼Ť si─Ö celem ataku w Internecie, jest hejt na Ciebie, kto┼Ť wpu┼Ťci┼é do sieci Twoje kompromituj─ůce zdj─Öcie?

Zosta┼ée┼Ť sam, pogubi┼ée┼Ť si─Ö w ┼╝yciu, straci┼ée┼Ť przyjaciela, nie masz z kim pogada─ç?

Nie jeste┼Ť sam! Zadzwo┼ä pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç do ekspert├│w na czacie, kt├│ry znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Czekaj─ů tam na Ciebie ludzie, kt├│rzy Ci pomog─ů. Za darmo. Nie musisz si─Ö przedstawiasz ani m├│wi─ç, sk─ůd dzwonisz. Mo┼╝esz pozosta─ç ca┼ékowicie anonimowy. Nikt si─Ö nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szko┼éa, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomog─ů Ci rozwi─ůza─ç Tw├│j problem, wyja┼Ťni─ů, co robi─ç, jak si─Ö zachowa─ç, gdzie znale┼║─ç konkretne wsparcie.

Nie czekaj, nie tra─ç czasu, pom├│┼╝ sobie ÔÇô zadzwo┼ä 800 12 12 12.

Pod numer interwencyjny mog─ů te┼╝ dzwoni─ç osoby doros┼ée, aby zg┼éosi─ç problemy dzieci lub ra┼╝─ůce zaniedbania wzgl─Ödem nich.

Uwaga! Telefon i czat internetowy s─ů czynne przez ca┼é─ů dob─Ö, siedem dni w tygodniu.

Do dzieci─Öcego telefonu zaufania najcz─Ö┼Ťciej zg┼éaszane s─ů sprawy dotycz─ůce przemocy, problem├│w emocjonalnych, w relacjach r├│wie┼Ťniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikaj─ůcych z okresu dorastania. Zesp├│┼é Dzieci─Öcego Telefonu Zaufania prowadzi tak┼╝e edukacj─Ö upowszechniaj─ůc─ů prawa dziecka poprzez spotkania oraz zaj─Öcia edukacyjne.

Umiejscowienie Dzieci─Öcego Telefonu Zaufania w strukturach Biura Rzecznika Praw Dziecka umo┼╝liwia jego konsultantom mo┼╝liwo┼Ť─ç┬á zajmowania si─Ö problemem, monitorowanie sytuacji oraz organizowanie dalszej pomocy┬á w oparciu o wsp├│┼éprac─Ö z wieloma instytucjami.

Dzieci─Öcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka swoj─ů dzia┼éalno┼Ť─ç rozpocz─ů┼é 20 listopada 2008 roku. Telekomunikacja Polska (obecnie Orange) jako operator telekomunikacyjny i firma zaanga┼╝owana spo┼éecznie w pomoc dzieciom zdecydowa┼éa si─Ö wspom├│c Dzieci─Öcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzi─Öki tej wsp├│┼épracy wszyscy dzwoni─ůcy pod numer telefonu zaufania nie ponosz─ů ┼╝adnych koszt├│w. Numer┬á800┬á12 12 12┬ájest udost─Öpniony na zasadach niekomercyjnych. Czat nie wymaga logowania i nie trzeba instalowa─ç ┼╝adnej aplikacji.

Pracownicy Biura Rzecznika Praw Dziecka nie udzielaj─ů telefonicznie informacji o prowadzonych w biurze sprawach. Osoba uprawniona mo┼╝e uzyska─ç stosown─ů informacj─Ö, gdy z┼éo┼╝y ÔÇô podaj─ůc imi─Ö i nazwisko oraz sygnatur─Ö sprawy ÔÇô zapytanie:
ÔÇô poczt─ů┬ána adres:
Biuro Rzecznika Praw Dziecka
ul. Chocimska 6
ÔÇô poprzez ePUAPÔÇĘ- poczt─ů elektroniczn─ů┬ána adres: