Zasady korzystania z telefon贸w kom贸rkowych

telefon kom贸rkowy
1. Korzystanie z telefon贸w kom贸rkowych w czasie lekcji jest surowo zabronione. Dotyczy to wszystkich funkcji jakie posiada aparat telefoniczny (kalkulator, aparat, kamera, dyktafon, zegarek). Zakaz ten wynika z postanowie艅 Statutu szko艂y a tak偶e z og贸lnie przyj臋tych zasad dobrego wychowania.

2. Ucze艅 wchodz膮cy na zaj臋cia lekcyjne ma obowi膮zek wy艂膮czenia sygna艂u d藕wi臋kowego i schowania aparatu do plecaka lub torebki.

3. W przypadku nieprzestrzegania ww. postanowie艅 nauczyciel ma prawo za偶膮da膰 oddania telefonu w celu przekazania go wychowawcy lub dyrekcji szko艂y.

4. Je偶eli ucze艅 odm贸wi oddania telefonu nauczycielowi, ten ma obowi膮zek zg艂oszenia tego faktu dyrektorowi szko艂y, kt贸ry po przeprowadzeniu rozmowy z uczniem podejmie dalsze dzia艂ania np. zawiadomienie rodzic贸w, zwo艂anie zespo艂u nauczycieli ucz膮cych w danej klasie, udzielenie nagany dyrektora szko艂y.

5. Osob膮 upowa偶nion膮 do odebrania telefonu jest rodzic lub opiekun prawny ucznia. Je偶eli sytuacja ma charakter incydentalny w贸wczas wychowawca ma prawo zwrotu telefonu uczniowi po rozmowie ucznia z wychowawc膮 i pedagogiem szkolnym. Rozmowa s艂u偶y膰 b臋dzie u艣wiadomieniu konsekwencji i skutk贸w takiego zachowania.

6. Konsekwencj膮 notorycznego nieprzestrzegania ww. postanowie艅 b臋dzie udzielenie nagany wychowawcy klasy wraz z pisemnym powiadomieniem rodzic贸w lub opiekun贸w prawnych.