Dnia 7.11.2025 klasy 3f, 1a i 1c wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedziły Centrum Nauki i Techniki EC1. Uczniowie obejrzeli fascynujący pokaz w planetarium, a następnie zwiedzili Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, poznając historię polskiego komiksu i uczestnicząc w ciekawych, multimedialnych atrakcjach. To była pełna wrażeń i nauki wyprawa!
Aktualności
Wycieczka do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi
- 17.11.2025
- 14
Wizyta przygotowawcza w Portugalii
- 17.11.2025
- 3
W dniach 7–10 listopada 2025 r. pani dyrektor Małgorzata Kołdziejska oraz koordynatorka projektu Magdalena Geniusz-Starostka uczestniczyły w wizycie przygotowawczej w Portugalii, zorganizowanej w ramach projektu „Europa Zawodowych Możliwości” realizowanego w programie Erasmus+.
Celem wizyty było przygotowanie dwutygodniowych staży zawodowych dla uczniów naszej szkoły, które odbędą się wiosną w portugalskich firmach. Podczas pobytu panie odwiedziły miejsca zakwaterowania uczestników, odbyły spotkania z organizatorami z firmy WakeUp Project, a także odwiedziły kilka przedsiębiorstw, w których młodzież będzie zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.
Firma WakeUp Project posiada swoje siedziby m.in. w Faro, Figueira da Foz i Portimão, gdzie już wkrótce nasi uczniowie rozpoczną swoją portugalską przygodę ze stażami!
Święto Niepodległości w Zespole Szkół Ekonomicznych
- 07.11.2025
7 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy, a uczniowie w galowych strojach z dumą uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas uroczystości szkolnej wysłuchaliśmy depeszy Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
To wyjątkowy dzień, w którym z wdzięcznością i szacunkiem pamiętamy o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.
8
Europa Zawodowych Możliwości – ruszamy z nowym etapem!
- 07.11.2025
Zakończyliśmy rekrutację uczniów klasy trzeciej hotelarskiej do udziału w międzynarodowej wymianie z partnerską szkołą hotelarską z regionu Bretania we Francji .
W maju gościć będziemy francuskich uczniów u nas, a we wrześniu to my odwiedzimy ich szkołę.
Rozpoczynamy przygotowania do tej wyjątkowej przygody!
Akcja Czytaj PL 2025
- 04.11.2025
Akcja Czytaj PL 2025 Właśnie dziś wystartowała odsłona największej w Polsce inicjatywy promującej czytelnictwo. Do 30 listopada w ramach akcji możecie zupełnie ZA DARMO przeczytać (lub przesłuchać) 18 bestsellerowych książek
Jak to działa?
Pobierz darmową aplikację WOBLINK .
Kliknij w baner, który wyświetli się po otwarciu aplikacji lub w button na Twojej półce.
Czytaj lub słuchaj książkowych bestsellerów.
Więcej szczegółów o książkach i o tym, jak dołączyć do akcji znajdziecie na stronie: https://akcja.czytajpl.pl
Szkolenie Parents AND Teachers Camp
- 04.11.2025
W ramach projektu Peer Support wsparcie rówieśnicze nasze szkolne koordynatorki Pani Karolina Kucharska i Pani Magdalena Cieślak odbyły 30 października inspirujące szkolenie w Warszawie organizowane przez Instytut Edukacji Pozytywnej. Szkolenie ParentsANDTeachers Camp przebiegało w czterech odsłonach: ,,Rozpoznanie i interpretacja emocji", ,,Cielesność w dzieciństwie i adolescencji.Jak wspierać pozytywny obraz ciała.", ,,Program psychoedukacji #ZobaczEmocje. Potrzeby, różnorodność i wsparcie rówieśnicze", ,,Rodzice i nauczyciele- dwa filary wsparcia emocjonalnego młodzieży. Jak wspólna komunikacja wpływa na dobrostan dzieci?". Szkolenie prowadzili eksperci merytoryczni i edukacyjni Fundacji.
Wycieczka do Paryża, październik 2025
- 01.11.2025
- 54
Paryż – było bajecznie!
Pierwszy dzień naszej szkolnej przygody we francuskiej stolicy za nami- spacerowaliśmy po urokliwych Ogrodach, zwiedziliśmy Panteon, zajrzeliśmy na teren Sorbony, przeszliśmy klimatycznymi uliczkami Dzielnicy Łacińskiej i spróbowaliśmy prawdziwych francuskich specjałów. Na zakończenie dnia byliśmy z wizytą w słynnym Luwrze i przeżyliśmy spotkanie z niepowtarzalną Mona Lisą
Drugi dzień naszej wycieczki do Paryża był pełen wrażeń! Zwiedziliśmy Wieżę Eiffla, przejechaliśmy się paryskim metrem i z tarasu Łuku Triumfalnego podziwialiśmy panoramę miasta. Spacer Polami Elizejskimi oraz wizyta na Montmartre pozwoliły nam poczuć wyjątkowy klimat Paryża, a po drodze zobaczyliśmy słynny Moulin Rouge. Na zakończenie dnia odbyliśmy wieczorny rejs po Sekwanie, podziwiając magicznie oświetlone miasto.
Dzień trzeci — czyli kto przetrwał dzień w Disneylandzie, temu niestraszny żaden dzwonnik z Notre Dame!
Po maratonie atrakcji, emocji i kolejek, nasza młodzież może śmiało powiedzieć: zdobyliśmy nie jeden, a dwa parki! Mickey, Goofy i reszta ekipy żegnali nas dziś z uznaniem.
Pełni wrażeń, wspomnień i uśmiechów wróciliśy do naszych domów.
Za nami piękne dni w mieście świateł i magia Disneylandu
Merci, Paris!
Dress - up Day - EKONOMIK, 31.10.2025
- 01.11.2025
- 20
Dress - up Day - EKONOMIK
Uczniowie ZSE wspominają zmarłych pracowników naszej szkoły
- 30.10.2025
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie wspominają zmarłych pracowników naszej szkoły i zapalają znicze .
To wyraz naszej pamięci, szacunku i wdzięczności dla tych, którzy odeszli.
Wizyta studyjna na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
- 30.10.2025
- 21
W ramach realizacji projektu unijnego pt. „ Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku stawia na kompetentnych zawodowców” grupa 37 uczniów, w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości, 2 października 2025 r. wzięła udział w wyjeździe studyjnym na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W ramach wizyty edukacyjnej uczniowie poznali fakty i zdarzenia z historii i życia giełdy, a także symbolikę byka- hossy i niedźwiedzia- bessy. Mogli zobaczyć Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon. Dla grup przygotowany był także materiał filmowy nt. funkcjonowania giełdy i inwestowania na rynku kapitałowym, połączony z prezentacją multimedialną i pogadanką animatora z Fundacji GPW. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli utrwalić dzięki wypełnianiu kart pracy